Otestujte svoju chrbticu podľa 4 odborníkov z Mníchová.

Bolieva vás chrbát, kríže či krčná chrbtica? Aby chrbát nebolel, je dôležité mať pevné a pružné chrbtové svalstvo, ktoré drží chrbticu pohromade. Zistíte ako ste na tom vy. Test je zostavený podľa 4 odborníkov na chrbticu z Mníchova. 

Otestujte stav vašej chrbtice a svalového korzetu pomocou 5 jednoduchých testov a zistíte ako ste na tom vy.

Tajomstvo: 3 účinné tipy pre zdravý životný štýl a masáže pre dlhovekosť

1-10747455.jpg 3 tipy pre zdravý životný štýl a masáže pre dlhovekosť

Dlhovekosť: Znie to ako Utopia, ale čo ak ???? Je to vôbec možné? Chcete sa vyvarovať životu, v ktorom ste závislí od liekov, kde negatívne vedľajšie účinky liekov nabaľujú na seba ďalšie choroby?

Neviete sa postarať pre zlý zdravotný stav sami o seba a ste odkázaní na pomoc svojich príbuzných alebo domov dôchodcov?

Toto určite nikto nechce zažiť, pretože túžite žiť šťastne, dlho, cítiť sa mladistvo a fit až do vysokého veku.  Je tu riešenie.

Stačí obrátiť pozornosť na zdravý životný štýl. Masáže sú jednoduchou zmenou, ktorou môžte zdravie výrazne ovplyvniť.

 

Tajomstvá odhalené: 3 účinné tipy nájdete v článku.

1. Tajomstvo: Ájurvéda a zdravý životný štýl

Najstaršia medicína na svete, z ktorej vychádzajú všetky medicínske systémy aké len existujú, dokonca aj moderná medicína, má už tisícročia recept na dlhovekosť , vitalitu, mladosť a pevné zdravie.

Reč je o indickej medicíne ájurvéde – a jej doslovný preklad znamená, náuka o dlhom, šťastnom a zdravom živote. Ájurvéda je ten zdravý životný štýl, ktorý hľadáte.

 

Ájurvéda ako nádej pre lepší život, v čom tkvie jej zázrak?

Nejedná sa o žiaden zázrak, ale o poznanie samého seba. Poznanie svojich VLASTNOSTI a poznanie svojich POTRIEB. A to je celé, takto v krátkosti by sa to dalo definovať.

Predstavte si to: Ste celý život veľmi zimomriavá/ý , trpíte na studené končatiny, máte stále studené ruky a nohy. Je vám nepríjemne niekomu podať ruku, pretože máte ľadové ruky. Ľudia vám hovoria, čo ty nemáš ani život v sebe, neprúdi ti krv v žilách alebo aj horšie?

V tomto prípade máte v sebe veľa chladu – to je vaša vlastnosť, či prirodzenosť. Čo bude teda vašou potrebou? Zima? Siahnete po zmrzline alebo si dáte studenú sprchu? Jasne, že nie. Už len táto predstava vás zmrazila ešte  viac, však? 

A ako vám znie dať si vynikajúci horúci vývar, teplý zázvorový čaj, či príjemná horúca vaňa? Usmievate sa? Určite áno, pretože teplo je vašou potrebou.

Ájurvéda lieči OPAKOM

Čoho máme v tele veľa, už viac nepotrebujeme, potrebujeme opak.

VLASTNOSŤ: Je to, čoho máme v tele veľa a už viac nepotrebujeme.

POTREBA: Je to, čo nám chýba, čoho máme nedostatok a potrebujeme to do tela dostať. 

Napríklad vašou prirodzenou telesnou vlastnosťou je ZIMA. Vašou potrebou bude TEPLO. 

Zima – teplo, teplo – chlad. Ľahké – ťažké, ťažké – ľahké. Mastné – suché, suché – mastné. Už vám to dochádza? Je to také logické.

Teraz si predstavte, že trpíte nadváhou a chcete schudnúť?

Čo budete jesť v tomto prípade? Aké potraviny si zvolíte, ťažké či ľahké? Samozrejme, že ľahké.

Ťažká váha sa bude liečiť ľahkými potravinami.

Aké jednoduché, úžasné nie? :)

Už sa zamilovávate? Ešte nie? Aj na to príde. Kto by ju nemiloval? Ak sa držíte jej rád, je vám nápomocná, vďaka nej ste zdraví, plní optimizmu a energie. Cítite sa lepšie ako kedykoľvek predtým. Stačí ju len vyskúšať a overiť si na vlastnej koži. Získajte vlastnú skúsenosť, otestujte ájurvédu. Prejdíte na zdravý životný štýl a získajte dlhovekosť a pevné zdravie. To je cieľom ájurvédy.   Zdroj foto: tu

8746170299_b921bdb13a_b.jpg 3 tipy pre zdravý životný štýl a masáže pre dlhovekosť

Ako prebieha pomoc v ájurvéde?

  • Najprv spoznáte samých seba, spoznaním troch regulátorov ( troch dóš) pomocou, ktorých si vyregulujete zdravie do stavu akého potrebujete. Jedná sa o regulátory Vietor, Žlč a Sliz. (Váta, pitta, kapha dóši). Toto je úplný základ a to najdôležitejšie, čo potrebujete poznať.

 

  • Keď už viete aký ste typ podľa ájurvédy, poznáte aké sú vaše vlastnosti, vaša prirodzenosť a viete aké sú vaše potreby.

 

  • Zostaví sa vám potravinový záznam na mieru. Kompletný zoznam jednotlivých potravín rozdelených do kategórií ako mliečne výrobky, zelenina, ovocie, koreniny a pod.

 

  • Presne vám určí na mieru aká potravina je vhodná ráno, na obed či večer. Ájurvéda lieči prevažne stravou a je to nesmierne dôležité. Každá potravina má nejaké vlastnosti a je otázne, či sa vlastnosti danej potraviny zhodujú s vašimi potrebami. Ľudia si ani len neuvedomujú aký veľký vplyv zohráva strava v ich zdraví.

Príklad: Ste úzkostlivý, bojazlivý človek, máte zlý krvný obeh následkom čoho máte zúžené cievy a studené končatiny. Máte podváhu a ťažko priberáte na váhe, ste veľmi štíhlej, útlej postavy. Pri niektorých potravinách cítite krče v bruchu ako následok stiahnutia, zvierania. Všetky vlastnosti vyššie spomenuté súvisia so stiahnutím, zvieraním.

Teraz si vezmete potravinu, ktorá má zvieravé účinky na telo. Vo vašom tele táto potravina vyvolá ešte viac zvieravej vlastností ako máte, zúžia sa cievy, pocítite krče v žalúdku. Typickou zvieravou potravinou je napríklad jablko. V tomto prípade vám jablko nebude robiť dobre. Môžete však to jablko upraviť tak, aby vám dobre robilo, aby stratilo svoju zvieravú vlastnosť a vy ste pocítili uvoľnenie, čo je opak stiahnutia. Ájurvéda vie upraviť vlastností negatívnych potravín na pozitívne každému na mieru.

 

Alebo naopak, máte nadváhu, celý život bojujete s nadváhou, máte roztiahnutý žalúdok, veľa priestoru  v žalúdku. Ak chcete schudnúť, vezmete si potravinu, ktorá vám pomôže stiahnuť žalúdok, pomôže vysušiť tuky.

Tuky sú mastné a ťažké, tak potrebuje opak, niečo ľahké a suché. Na roztiahnutý žalúdok vám pomôže potravina, ktorá má zvieravú vlastnosť – sťahujúcu vlastnosť. Chcete, aby sa vaše brucho stiahlo? Vezmite si jablko. Jablko je zvierajúcim čiže sťahujúcim ovocím.

 

2. TAJOMSTVO: Detoxikácia organizmu a byliny

 

Ďalšie postupy pre zdravie využívané v ájurvéde:

  • Pančakarma – 5 očistných technik, na zbavenie tela škodlivých toxínov (Ámy v ájurvéde).
  • Bylinná terapia
  • Masáže a používanie bylinných olejov
  • Rôzne ájurvédske procedúry pre zvýšenie zdravia
  • Nastolenie správneho trávenia. Správne trávenie je základom zdravia z pohľadu indickej medicíny.
  • A iné

 

Dlhovekosť, omladenie organizmu, zdravý životný štýl a ájurvéda

Kto by nechcel žiť dlhý, šťastný, plnohodnotný život, v plnom zdraví až do poslednej chvíle? Asi každý.

Ájurvéda ako veda o živote nepopisuje iba ako život žiť, ale aj to ako učiniť život čo najdlhším. U nás a na Západe, keď hovoríme o predĺžení života, máme tým na myslí niekoľko pár rokov naviac.

V starej Indií sa hovorilo o predlžovaní života o 50 aj viac rokov.

V starých textoch sa píše o starobylých omladzovacích technikách, ktoré mohli totálne premeniť telo 90-tníka, na telo energetického 40-tníka.

Využívali na to napríklad pančakarmu – 5 očistných techník na detox tela, užívali vzácne byliny, každodenné ájurvédske kráľovské olejové masáže, kde minuli 10 litrov oleja,  jóginské techniky a iné. Ájurvéda je úzko prepojená s jógou, dokonca je jóga označovaná ako mladšia sestra ájurvédy.   Zdroj foto: tu

8747290550_a3e8042638_z.jpg 3 tipy pre zdravý životný štýl a masáže pre dlhovekosť

3. TAJOMSTVO: Oleje a masáže - ich vplyv na zdravie a mladosť

V starých textoch sa píše o omladení organizmu. Každodenné olejové ájurvédske masáže pomohli zbaviť telo známok staroby. Naolejovaná pokožka vyzerá zdravo, mladistvejšie, pleť doslova žiari. Telo sa stáva ohybnejším, pružnejším a mladším. Olej viaže na seba cez pokožku voľné radikály, toxíny, dochádza k prekrveniu a vyhladeniu pokožky, zvyšuje sa trávenie. Olej si poradí s vráskami. Suchá pokožka a vrásky pridávajú na veku. Olej zvláčňuje, vyhladzuje vrásky.

 

Masážou sa dodáva do tela zdravie

Masáž je vynikajúcou prevenciou pre zdravie. Stačí ak sa budete sami doma masírovať a olejovať a pocítite zázračný vplyv oleja na váš organizmus a jeho omladenie, väčšiu vitalitu, zvýšenú imunitu a pevnejšie zdravie.

Ak sa chcete čokoľvek spýtať, kontaktujte ma, rada vám zodpoviem. Využite komentáre nižšie.

Ak sa vám článok páčil, prosím zdieľajte ho.

Potrebujete sa pred masážou najprv poradiť? Využite 15 - minútovú konzultáciu zdarma a ja vám do 24 hodín zavolám. Počas konzultácie sa pýtajte, rada vám poradím.

Objednávam sa na masáž, chcem si dohodnúť termín.

studio - session - Zdenka Vaska_15.jpg

O ZDENKE

Som masérka s praxou v Bojnických kúpeľoch. Rukami mi už prešlo TISÍCE pacientov. Svoje vedomosti som si rozšírila štúdiom indickej medicíny AJURVÉDY. Počas masáže radím ako zlepšiť vaše zdravie. Viac o mne TU.

Masáže Prievidza a okolie - masáže pre zdravie. Teším sa na vašu návštevu.

Povedali o Zdenke

Zdenka mi spravila 2 hodinovú TOP ájurvédsku masáž. Doteraz som bol iba na klasických masážach, takže to viem porovnať.

Úžasne ma Zdenkina masáž uvoľnila, nabudila energiou, vyvolala vo mne príjemné pocity a užil som si pri nej neskutočný relax.

A masáž hlavy bola zlatý klinec programu.

Michal Kopecký Vyšná Rybnica, Autor knižného bestselleru Príťažlivosť

Vyskúšať 2 hodinovú ájurvédsku masáž ma prinútili moje zdravotné problémy.

Bola som parkrát na masáži, táto bola výnimočná tým, že Zdenka masíruje s láskou a s citom. Cítim, že moje zdravotné problémy ustúpili, cítim sa uvolnene a prestali mi trpnúť ruky. 

Cením si skúsenosti Zdenky, ktoré získala štúdiom ájurvédy. Je vidieť, že vašu prácu robíte s láskou. Odporúčam každému. 

Anna Uhlárová Diviacka Nová Ves

Ajurvédska kozmetická masáž tváre a dekoltu: Privítala ma veľmi milá a srdečná osôbka v príjemnom prostredí.

Takúto masáž som ešte nikdy nemala, pri nanášaní ajurvédskej kozmetiky sa používajú štetce a zohriata kozmetika, zimomriavky som mala od hlavy až po končeky prstov na nohách, všetky starosti som nechala u pani Zdenky a domov som odchádzala oddýchnutá a plná novej energie.

Pani Zdenka vie čo robí a robí to super, vrelo odporúčam, bol to skvelý zážitok...ďakujem

Adriana Máčaliková Sebedražie

Darčeková poukážka

Dračeková poukážky JPG.jpg
sankara_logo5.png

Ajurvéda pre zdravie všetkých. Zaujímavé tipy, rady, články, videa nájdete na mojej stránke venovanej AJURVÉDE. 

Raz do mesiaca sa robia ajurvédske konzultácie. Na konzultácie sa treba vopred telefonický objednať. 

Viac tu: www.sankara.sk

Otestujte stav vašej chrbtice a svalového korzetu pomocou 5 jednoduchých testov a zistíte ako ste na tom vy.

 

Myslíte si, že vaša chrbtica patrí do šrotu?

Bolieva vás chrbát, kríže či krčná chrbtica? Aby chrbát nebolel, je dôležité mať pevné a pružné chrbtové svalstvo, ktoré drží chrbticu pohromade. Zistíte ako ste na tom vy. Test je zostavený podľa 4 odborníkov na chrbticu z Mníchova.

Otestujte stav vašej chrbtice a svalového korzetu pomocou 5 jednoduchých testov a zistíte ako ste na tom vy.

 

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.