Otestujte svoju chrbticu podľa 4 odborníkov z Mníchová.

Bolieva vás chrbát, kríže či krčná chrbtica? Aby chrbát nebolel, je dôležité mať pevné a pružné chrbtové svalstvo, ktoré drží chrbticu pohromade. Zistíte ako ste na tom vy. Test je zostavený podľa 4 odborníkov na chrbticu z Mníchova. 

Otestujte stav vašej chrbtice a svalového korzetu pomocou 5 jednoduchých testov a zistíte ako ste na tom vy.

Lymfodrenáž na zbavenie opuchov, celulitídy, migrény s prvými výsledkami už po prvej masáži.

Ak trpíte na opuchy nôh, rúk či celého tela, celulitídu, obezitu, lymfoedémy, trpíte na migrénu, máte pocit ťažkých nôh, ste po operácií prsníka, vzali vám lymfatické uzliny, tak lymfatická masáž je určená práve pre vás.

Je to veľmi jemná, ale za to veľmi účinná masáž. Podobne ako krv má svoj cievny systém, máme po celom tele aj lymfatický cievný systém, kde sa nachádzajú lymfatické uzliny tzv. zberače odpadných látok z tela. Kedže lymfatický systém sa nachádza na povrchu kože, nie je potrebný veľký tlak, vhodné je iba jemné hladenie, veľký tlak je nežiadúci.

Čo je lymfa?

Lymfa je naša "ČISTIČKA ODPADU". Lymfa je čisto priehľadná tekutina, ktorá koluje v lymfatickom cievnom systéme podobne ako KRVNÝ SYSTÉM. Je aj podobná krvnému systému, len má viac svojich vlastných ciev a hlavne svoje centrá lymfatických uzlín, ktoré fungujú ako filtre po celom tele, cez ktoré telo čistí všetok odpad, chemické látky zo stravy, liekov, prebytky hormónov, tukové bunky, soli, baktérie a všetky toxíny, ktoré do neho nepatria.


Keby sme lymfatický systém nemali, v našom tele by sa zhromažďoval všetok odpad (ako taká "skládka") a naše telo by sa doslova otrávilo vlastným ODPADOM.


Ako sa prejavuje zanesená lymfa?


Únavou a bolestivosťou nôh, kŕče a napätie v lýtkach, opuchy celého tela, opuchy a napuchnutá tvár, opuchy očných viečok a kruhy pod očami, opuchy členkov, opuchy nôh, opuchy v bruchu často pripisované obezite, CELULITÍDU, opuchy horných končatín, nadúvanie, alergie , obezita.

Čo sú lymfatické opuchy?


Lymfatické opuchy vznikajú nahromadením prebytočnej tekutiny v tkanivách, ktoré na seba viažu všetky škodliviny. Tým dochádza k pomalšiemu odtoku lymfy v danej oblasti a vzniká opuch. Opuchnúť môže akákoľvek časť tela - nohy, ruky, brucho, tvár, hlava, celé telo. 


Vznikajúci opuch začína chladnúť, tuhnúť a lymfa stagnovať. Lymfatické uzliny v tejto lokalite sú celé preplnené, upchaté, a následne spomalené. Funkcia uzlín začína stagnovať, spomaľovať a nestíha pohlcovať všetok nadbytok zahltenia lymfy s toxínmi. Je to podobný princíp, ako keď vlievajú do úplne plného pohára s vodou ďalšiu vodu. Urobí to isté - voda pretečie von, už nemá miesto a kapacitu v pohári kam odtekať. Čím dlhšie trvá tento stav, tým má lymfa väčšiu tendenciu ku zatvrdnutíiu a tuhnutiu opuchu.


Opuchy sa môžu prejavovať aj celkovým "zavodnením" tela. Ak beriete lieky proti zavodneniu, mali by ste vyskúšať lymfatickú masáž. Opuchy môžu vzniknúť u kohokoľvek a to ako u žien, tak aj u mužov.

 

Rizikové faktory opuchov

Sú akékoľvek operácie ako napr. cisárske rezy, liposukcia, operácia slepého čreva, gynekologické operácie, akýkoľvek úraz či udretie do cievy alebo žily, nadmerný prísun liekov, hormónov, antikoncepcia, nadmerný prísun zahleňovacej stravy (mliečne výrobky, nadmiera lepku), akýkoľvek nepatrný zásah do tela , "porezanie", vytknutia členka, bodnutie infikovaným hmyzom, vírusy, dlhodobé užívanie antikoncepcie, hormónov a liekov, zahleňující strava.

Obezita je častom príznakom zlého fungovania lymfatického systému. Ak držíte diety, cvičíte a nechudnete, problém je v lymfe.

Tieto zdanlivo "nevinné" úkony môžu byť spúšťačom opuchov a zavodnenia kdekoľvek na tele.

Celulitída a nadváha

Celulitída sa vyskytuje aj u štíhlých žien. Lymfa je tekutina, ktorá ako JEDINÁ je SCHOPNÁ odstrániť podkožný odpad, hlieny, toxíny, nadbytočnú vodu v podkoží, ktoré my vnímame ako celulitídu a tiež odviesť prebytočnú v tele zadržiavanú vodu. A to jediným ventilom - lymfodrenážami a hlavne uvoľnením a vyprázdnením lymfatických uzlín.

Pri celulitíde u väčšiny žien sa nejedná o tukové vankúše, ale o zatuhnutú "zanesenú" lymfu, ktorá CVIČENÍM ešte viac "tvrdne" do svalu. Preto komu nepomáha na schudnutie cvičenie, pravdepodobne má upchatú lymfu.

Ako odstrániť odpadné látky z tela?

Telesné škodliviny - toxíny musia  mať vlastný ventil, kadiaľ môžu odtiecť preč z tela. Je to podobné, ako keď chcete vyliať umývadlo po umytí špinavého riadu, musíte mať odpad, ktorý musí byť otvorený, aby nečistoty odtiekli. 

Uzliny sú NAŠE PRÍRODNÉ FILTRE NA TOXÍNY. Uzlinú sú tzv. ZBERAČE ODPADNÝCH LÁTOK v tele. Uzliny nemôžu filtrovať škodliviny z tela, keď sú stuhnuté a upchaté. Preto treba ako prvé vyčistiť lymfu pomocou otvorenia lymfatických uzlín. To znamená, že treba vyprázdniť lymfatické uzliny. 

Ako SPRÁVNE rozprúdiť lymfu?


Lymfu rozprudíme a dáme do pohybu tým, že ju uvoľníme, vyprázdnime lymfatické uzliny. Je to ako keby sme stlačili tlačidlo "ŠTART". Lymfa sa tým sama v tele začne rýchlejšie a prirodzene pohybovať a odtekať z opuchnutých miest. Je dôležité, aby vám uzliny vyprázdnil vyškolený odborník.

Kto chce spevniť telo,ktoré je zavodnené, musí najskôr na ODVODNIŤ TELO.  Keď je telo zbavené všetkej nadbytočnej vody, až potom je možné začať cvičiť a spevňovať svaly. Chceme spevniť svaly, nie vodu.

Pri akých problémoch ísť na lymdrenáž?

 • pooperačné a poúrazové stavy
 • onkologické ochorenia (nie v akútnom štádiu)
 • kŕčové žily
 • migrény a bolesti hlavy
 • oslabený imunitný systém
 • pri artróze
 • pri dne
 • pri opuchoch
 • pri obezite
 • zmiernenie celulitídy
 • rýchlejšia regenerácia po záťaži
 • časté vírusové a bakteriálne ochorenia
 • pocit ťažkých a unavených nôh
 • prevencia kŕčových žíl
 • po plastických operáciách
 • detoxikácia tela

 

Kontraindikácie, kedy nemasírovať:

 • akútne štádium onkologického ochorenia
 • opuchy spôsobené ochorením srdca, pečene alebo obličiek
 • akútne vírusové alebo bakteriálne ochorenie
 • akútne žilné ochorenie
 • glaukom
 • hypertenzia
 • horúčka
 • zvýšená funkcia štítnej žľazy
 • astma
 • pľúcne ochorenia
 • poruchy látkovej výmeny

Chcete sa objednať na lymfatickú masáž alebo sa niečo spýtať? Využíte kontaktný formulár dole.

Pozrite si aj video o lymfe

Pozrite si krátke video ukážky.

Bandažovanie v prípade opuchov.

Potrebujete sa pred masážou najprv poradiť? Využite 15 - minútovú konzultáciu zdarma a ja vám do 24 hodín zavolám. Počas konzultácie sa pýtajte, rada vám poradím.

Chcem sa poradiť ohľadom masáže

studio - session - Zdenka Vaska_15.jpg

O ZDENKE

Som masérka s praxou v Bojnických kúpeľoch. Rukami mi už prešlo TISÍCE pacientov. Svoje vedomosti som si rozšírila štúdiom indickej medicíny AJURVÉDY. Počas masáže radím ako zlepšiť vaše zdravie. Viac o mne TU.

Masáže Prievidza a okolie - masáže pre zdravie. Teším sa na vašu návštevu.

Povedali o Zdenke

Zdenka mi spravila 2 hodinovú TOP ájurvédsku masáž. Doteraz som bol iba na klasických masážach, takže to viem porovnať.

Úžasne ma Zdenkina masáž uvoľnila, nabudila energiou, vyvolala vo mne príjemné pocity a užil som si pri nej neskutočný relax.

A masáž hlavy bola zlatý klinec programu.

Michal Kopecký Vyšná Rybnica, Autor knižného bestselleru Príťažlivosť

Vyskúšať 2 hodinovú ájurvédsku masáž ma prinútili moje zdravotné problémy.

Bola som parkrát na masáži, táto bola výnimočná tým, že Zdenka masíruje s láskou a s citom. Cítim, že moje zdravotné problémy ustúpili, cítim sa uvolnene a prestali mi trpnúť ruky. 

Cením si skúsenosti Zdenky, ktoré získala štúdiom ájurvédy. Je vidieť, že vašu prácu robíte s láskou. Odporúčam každému. 

Anna Uhlárová Diviacka Nová Ves

Ajurvédska kozmetická masáž tváre a dekoltu: Privítala ma veľmi milá a srdečná osôbka v príjemnom prostredí.

Takúto masáž som ešte nikdy nemala, pri nanášaní ajurvédskej kozmetiky sa používajú štetce a zohriata kozmetika, zimomriavky som mala od hlavy až po končeky prstov na nohách, všetky starosti som nechala u pani Zdenky a domov som odchádzala oddýchnutá a plná novej energie.

Pani Zdenka vie čo robí a robí to super, vrelo odporúčam, bol to skvelý zážitok...ďakujem

Adriana Máčaliková Sebedražie

Darčeková poukážka

Dračeková poukážky JPG.jpg
sankara_logo5.png

Ajurvéda pre zdravie všetkých. Zaujímavé tipy, rady, články, videa nájdete na mojej stránke venovanej AJURVÉDE. 

Raz do mesiaca sa robia ajurvédske konzultácie. Na konzultácie sa treba vopred telefonický objednať. 

Viac tu: www.sankara.sk

Otestujte stav vašej chrbtice a svalového korzetu pomocou 5 jednoduchých testov a zistíte ako ste na tom vy.

 

Myslíte si, že vaša chrbtica patrí do šrotu?

Bolieva vás chrbát, kríže či krčná chrbtica? Aby chrbát nebolel, je dôležité mať pevné a pružné chrbtové svalstvo, ktoré drží chrbticu pohromade. Zistíte ako ste na tom vy. Test je zostavený podľa 4 odborníkov na chrbticu z Mníchova.

Otestujte stav vašej chrbtice a svalového korzetu pomocou 5 jednoduchých testov a zistíte ako ste na tom vy.