Masáže Prievidza

MASÁŽE V OKRESE PRIEVIDZA - MASÁŽE PRE ZDRAVIE

OPUCHNUTÉ NOHY A BOLESTI NÔH, AKÁ JE ICH PRÍČINA?

 
Poznáte ten nepríjemný pocit ťažkých opuchnutých nôh, kedy máte problém prejsť, čo len pár krokov? Trápia vás bolesti nôh? Vaša chôdza vám spôsobuje problémy a chodíte iba s veľkou námahou? Radšej posedávate a vediete pasívny život s minimom pohybu? Hovoríte si aká je príčina, prečo máte opuchnuté nohy? Skoncujte s tým.
 
Opuchnuté nohy a bolesti nôh, aká je ich príčina?
 

Ste po operácií prsníka a vzali vám lymfatické uzliny, následkom čoho vám puchnú ruky a prsty? Stratili ste citlivosť a šikovnosť v prstoch a manuálna práca vám robí problém? Aj tu existuje riešenie.

Máte celé telo zaliate vodou, užívate lieky na odvodnenie tela, máte problém  s pohybovým aparátom a ťažkou chôdzou, opúchajú vám nohy? Takto predsa nemôžete ďalej žiť, treba nápravu.

 

Predstavte si teraz vaše nohy štíhlejšie a omnoho ľahšie, pociťujete zlepšenie pri chôdzi, doslova vás to ťahá na príjemný výlet do prírody s rodinou, deťmi či vnúčatami. Užívate si ľahkosť s akou sa pohybujete.

Zmizli opuchy rúk, vrátil sa vám cit do prstov a zisťujete, že práca vám ide viac od ruky. Získali ste šikovnosť do prstov a môžete sa plne venovať vášmu koníčku.

Vaše celé telo sa odvodnilo a vy cítite veľkú úľavu, prekypujete energiou, optimizmom a plným zdravím. Znie to vynikajúco, však?

Chceli by ste zažiť pocit zdravia, pozdvihnúť vaše zdravie na vyššiu úroveň a zbaviť sa nepríjemnej záťaže, ktorú vláčite všade so sebou? Tak to zmeňte, nič vám v tom nebráni.

 

PRÍČINA: OPUCHNUTÉ NOHY, BOLESTI NÔH, OPUCHY TELA A ZAVODNENIE.

V prvom rade by som vám odporúčila navštíviť lekára, aby vylúčil závažne ochorenia, ktoré môžu spôsobovať opuchy tela či naliate telo vodou. Môže sa jednať o hormonálne problémy, ochorenie obličiek, srdca, štítnej žľazy a pod. Veľmi častým problémom pri opuchoch tela je obezita. Práve u obéznych ľudí sa tieto problémy vyskytujú najčastejšie.

Opuchnuté nohy a bolesti nôh, aká je ich príčina?

Ak lekár vylúčil vážne ochorenie, začnite riešiť tento problém. To ako ste žili doteraz vám zrejme neprospievalo a vďaka životu aký ste viedli doteraz ste sa dostali tam kde ste. 

Je to nevedomá chyba, neobviňujem vás. Vedomé by si asi nikto neublížoval. Tieto informácie z článku nepozná ani váš lekár. Informácie, ktoré sa dočítate sú z pohľadu indickej medicíny – ájurvédy. 

Zdroj foto: tu

Ak chcete pomôcť sami sebe, treba sa pustiť starých zvykov a prejsť na zmenu životného štýlu.

 

Bohužiaľ bez zmeny životného štýlu nedosiahnete žiadne výsledky. Ak budete robiť tie isté chyby ako doteraz, vaše problémy sa budú iba stupňovať.

PRÍČINA PROBLÉMU: OPUCHY A ZAVODNENIE

Problém z pohľadu maséra spočíva v lymfatickom systéme a z pohľadu ájurvédy je problém v strave.

 

NEPRÍJEMNE OPUCHNUTÉ NOHY, BOLESTI NÔH A PRÍČINA V ÁJURVÉDE:

Z pohľadu indickej medicíny ajurvédy je za problémy s obezitou a opuchmi tela zodpovedný regulátor SLIZ (dóša Kapha). Mojím štúdiom ájurvédy som získala cenné informácie, ktoré môžete oceniť, preto pozorne čítajte ďalej.

Práve regulátor SLIZ (KAPHA) má na svedomí vaše opuchnuté nohy, ťažké nohy prípadne bolesti nôh, či iné opuchy tela. Venujte tomúto regulátoru patričnú pozornosť.

Najdôležitejšia je úprava stravy, to je ta spomínaná zmena životného štýlu. Nemajte z toho obavy, jednoducho jedny maškrty vymeníte za iné maškrty, ktoré budú vášmu zdraviu prospievať.

Doteraz ste zrejme nevedomé robili veľké a závažné chyby vo vašom stravovaní a to vám spôsobilo nielen obezitu, nepríjemné opuchy, ale aj mnohé vážne ochorenia. Napríklad cukrovku.

Ľudia typu SLIZ ( s prevahou dóši Kapha) majú často problém s nadváhou, ich telesná konštrukcia je ťažká a často trpia aj ťažkými chorobami.

Pozitívum je, že majú vynikajúcu a najsilnejšiu imunitu.

 

Kým sa u nich choroba objaví, môže to trvať roky, pretože majú veľmi dobrú odolnosť. Až po dlhých rokoch robenia chýb sa u nich prejaví choroba. Rovnako ťažko sa aj zdravotný problém lieči, trvá to o čosi dlhšie ako u iných typoch ľudí. To však zvládnete.

AKO VYZERÁ ČLOVEK TYPU SLIZ (KAPHA)?

 • Ťažká telesná konštrukcia, trpia nadváhou
 • Majú krásne husté vlasy, pevné nechty, hrubú pokožku so sklonom k masteniu vlasov či pokožky. Majú krásne veľké oči. Sú veľmi priateľskí a láskaví.
 • Ak ochorejú najčastejšie sa u nich vyskytuje cukrovka, problémy s dýchacím ústrojenstvom ako astma, alergie, migrény, šedý zákal, žlčnikový kameň a iné.

Nesprávnym životným štýlom sa môže regulátor SLIZ zvýšiť aj u iných typoch ľudí a môžu mať podobné problémy.

 

AKO POMÁHA ÁJURVÉDA?

 • Ajurvédsky odborník vám na mieru rozpíše potraviny, aké jesť a akým sa vyhnúť, pretože tie by vám spôsobovali zdrav. problémy. Zmeniť životný štýl je dôležité. Odporučí vám vhodné byliny a čomu sa vyvarovať. Povie vám denný bioritmus, aký je pre vás vhodný. Tiež dostanete užitočné rady ako pomôcť opuchom, aby sa zmenšovali.

 

 • Ajurvéda lieči opakom, preto ťažký SLIZ sa bude liečiť ľahkými potravinami.

 

 • Prevažovať budú potraviny suchšej štruktúry, zvieravej, pálivej a horkej chuti. To vám pomôže upraviť telesnú hmotnosť aj zmierniť prejavy opuchov.

 

 • Bude treba obmedziť ťažké potraviny.

 

 • Upraviť pitný režim, títo ľudia nepotrebujú veľa piť. Je to logické, ak sme zavodnení treba množstvo vody obmedziť. Nevhodné je piť studenú vodu, ktorá by SLIZ zvyšovala. Pite iba teplé nápoje.

 

 • Vhodné sú byliny na odvodnenie, urologické čaje, doplnky výživy na lymfatický systém a detox. Veľmi prospešná je zvieravá a vysušujúca kurkuma, sušený zázvor a pálivé koreniny, pridávať do jedla feferónky, chilli, trikatu, čierne korenie.  Z bylín by som odporučila Triphalu.

 

 • Sliz sa lieči pohybom, preto zaraďte do denného režimu viac pohybu, to vám pomôže pri opuchoch, cyklistika , rýchla chôdza a iné športy, najlepšie čo vás baví a čo zvládnete. Postupne pridávajte viac. Pomáha aj vyložiť si nohy hore.

 

 • Nejedzte neskoro večer ani skoro ráno. Po 18 hodine sa netvoria enzými na trávenie a jedením po 18 hod. si veľmi škodíte, pribúdajú kilogrami a zdraviu nebezpečné toxíny (Áma v ajurvéde). Na raňajky je najvhodnejšia v tomto prípade diéta, prípadne len suchá hrianka, cesnak či jablko. Neraňajkujte skôr ako o 7 hod!!!

 

 • Najhoršia strava pri opuchoch sú mliečne výrobky, hlavne kyslé mliečne výrobky a JOGURTY. Ak zjete jogurt skoro ráno alebo po 18 hodine, zarobili ste si na veľký prúser v podobe zdravia.

 

SPOZNAJTE KÚZLO ĽAHKÝCH NÔH, VYSKÚŠAJTE LYMFODRENÁŽ.

Pri opuchoch tela je priam nevyhnutné objaviť kúzlo lymfatických masáži, ktoré sú najlepšie a najvhodnejšie ak trpíte opuchmi nôh, rúk, celého tela alebo užívate lieky na odvodnenie tela. Zdroj foto: tu

 

 

Jedná sa o veľmi jemnú a pomalú masáž, ale za to veľmi účinnú. Pri pravidelnom navštevovaní lymfatických masáží sa vaše telo detoxikuje, zbaví sa prebytočnej vody a samozrejme i opuchov. A je to overené a vyskúšané praxou.

 

Už po prvej masáži, keď zoskočíte z masážneho lehátka, ucítite pocit ľahkých nôh. A to nie je všetko! Lymfatické masáže sú vyhľadávané tiež pre kozmetické účinky, ako je zbavenie celulitídy, spevnenie podkožia, spomalenie procesu starnutia pleti, prevencia kŕčových žíl alebo odďaľovanie vrások na tvári.

 

Vyskúšať môžete aj lacnejšiu variantu v podobe prístrojovej lymfatickej masáže, ktorá síce nie je tak účinná, no napriek tomu sa vám výrazne uľaví. Pri veľkých lymfoedémoch je vhodnejšia prístrojová lymfatická masáž, pretože ju budete potrebovať dosť často a ručná masáž sa robí veľmi pomaly, dlho trvá a je to časovo náročné aj pre maséra.

 

Lymfatická masáž tváre a dekoltu je veľmi vhodná nielen z estetického hľadiska ale aj pri bolestivých migrénach, ktorými ľudia typu SLIZ môžu trpieť.

 

VEZMITE ZODPOVEDNOSŤ ZA SVOJE ZDRAVIE DO VLASTNÝCH RÚK.

Ak ste z okresu Prievidza, využite kontaktný formulár nižšie a môžte sa objednať na lymfodrenážne masáže.

Budem rada ak mi napíšete vaše skúsenosti s opuchnutými nohami do komentárov.

Ak sa vám článok páčil, prosím zdieľajte ho so svojími priateľmi.

 

Zdenka Masáže Prievidza

O ZDENKE

Som masérka s praxou v Bojnických kúpeľoch. Rukami mi už prešlo TISÍCE pacientov. Svoje vedomosti som si rozšírila štúdiom indickej medicíny AJURVÉDY. Počas masáže radím ako zlepšiť vaše zdravie. Viac o mne TU.

Masáže Prievidza a okolie – masáže pre zdravie. Teším sa na vašu návštevu.

POVEDALI O ZDENKE

Zdenka mi spravila 2 hodinovú TOP ájurvédsku masáž. Doteraz som bol iba na klasických masážach, takže to viem porovnať.

Úžasne ma Zdenkina masáž uvoľnila, nabudila energiou, vyvolala vo mne príjemné pocity a užil som si pri nej neskutočný relax.

A masáž hlavy bola zlatý klinec programu.

Michal Kopecký, Vyšná Rybnica, Autor knižného bestselleru Príťažlivosť

Vyskúšať 2 hodinovú ájurvédsku masáž ma prinútili moje zdravotné problémy.

Bola som parkrát na masáži, táto bola výnimočná tým, že Zdenka masíruje s láskou a s citom. Cítim, že moje zdravotné problémy ustúpili, cítim sa uvolnene a prestali mi trpnúť ruky. 

Cením si skúsenosti Zdenky, ktoré získala štúdiom ájurvédy. Je vidieť, že vašu prácu robíte s láskou. Odporúčam každému. 

Anna Uhlárová, Diviacka Nová Ves

Uhlarova Anna Uhlárová, Masáže Prievidza

Ajurvédska kozmetická masáž tváre a dekoltu: Privítala ma veľmi milá a srdečná osôbka v príjemnom prostredí.

Takúto masáž som ešte nikdy nemala, pri nanášaní ajurvédskej kozmetiky sa používajú štetce a zohriata kozmetika, zimomriavky som mala od hlavy až po končeky prstov na nohách, všetky starosti som nechala u pani Zdenky a domov som odchádzala oddýchnutá a plná novej energie.

Pani Zdenka vie čo robí a robí to super, vrelo odporúčam, bol to skvelý zážitok…ďakujem

Adriana Máčaliková, Sebedražie

Micalikova Masáže Prievidza

DARČEKOVÁ POUKÁŽKA

Darčeková poukážka

Otestujte stav vašej chrbtice a svalového korzetu pomocou 5 jednoduchých testov a zistíte ako ste na tom vy.

Masáže Prievidza