Masáže Prievidza

MASÁŽE V OKRESE PRIEVIDZA - MASÁŽE PRE ZDRAVIE

6 MÝTOV A PRÁVD NA BOLESŤ CHRBTA

Bolesť chrbta, kto by to aspoň raz za život nezažil? Ak sa však udržujete v dobrej kondícií, tomuto problému sa môžete vyhnúť aj po 50-tke.

Prevencia je najúčinnejšia liečba, treba zlému zdravotnému stavu predchádzať, než ho následne liečiť. Tu vám ponúkam 6 mýtov a právd o bolesti chrbta.

 

1. Bolesť chrbta liečia tabletky:

V žiadnom prípade a napriek tomu väčšina ľudí inklinuje práve k liekom. Analgetika patria medzi najhoršie lieky s vedľajšími účinkami, ktoré daný problém neliečia, iba utlmujú, otupujú vás a problém ostáva.

Ak sa chceme zbaviť bolesti, treba liečiť príčinu a otupovanie zmyslov príčinu nerieši. Bolesť je dobrým ukazovateľom a pomocníkom, že v našom tele niečo nie je v poriadku a je na čase so svojim zdravím niečo robiť.

2. Cvičenie je moc náročné a zdĺhavé na čas:

Omyl, zdĺhavé je iba liečenie bolestivej chrbtice. Skutočne účinné cviky sú veľmi jednoduché na prevedenie aj na čas. Stačí vám pár minút denne a môžete sa zbaviť nepríjemných bolestí. Dokonca aj obyčajná chôdza precvičuje váš chrbát.

Ak si nájdete denne čo len 15 – 20 minút, čo určite nie je ťažké, vaša chrbtica vám bude veľmi vďačná. A navyše budete to práve vy, kto bude mať viac elánu do života. Je lepšie cvičiť denne pár minút ako hodinu 1x – 2x do týždňa. Pravidelnosť je najlepšia a vytvoriť si pozitívny návyk.

Chrbát potrebuje pevné a pružné svalstvo, ktoré podopiera chrbticu. Toto dosiahneme pravidelným cvičením.

 

3. Na chrbticu je dobre spanie na tvrdom matraci:

Omyl, nie príliš tvrdý matrac je vhodný. Dr. Siegbert Tempelhoh – osteopat z Mníchova tvrdí, že štúdiou, ktorej sa zúčastnilo 300 pacientov trpiacimi chronickými bolesťami chrbta ukazuje, že ťažkosti skôr zmierňuje stredne tvrdý matrac.

Ak označíme veľmi tvrdý matrac č.1 a naopak veľmi mäkký matrac ako číslo 10, tak najvhodnejší matrac na spánok je s číslom niekde medzi 5 a 6.

 

4. Na bolesť chrbta pomôže pokoj, chrbát si máme šetriť:

Nesprávne, Dr. Martin Marianowicz – ortóped z Mníchova tvrdí: Nie, aj v dennom živote by sme sa mali príliš šetrného postoja vyvarovať. Všetky pohyby, ktoré môžeme vykonávať, by sme aj vykonávať mali. To posilňuje svalstvo. Preto je to pohybové ústrojenstvo, nie pokojové ústrojenstvo.

5. V Číne má málokto chronickú bolesť chrbta:

Áno, je to pravda. Tam ľudia, keď majú problémy s chrbticou nejdú k lekárovi, ale idú do parku.

O piatej ráno sa tam už stretávajú a tvoria skupiny. A pohybujú sa. Praktizujú tai-či, čchi-kung, kung-fu alebo niečo iné. Niekto ide okolo, prezrie si skupiny a pripojí sa k tomu, na čo ma chuť.

Každá skupina má svojho organizátora, ktorý sa vyučil u nejakého majstra a rozvíja jeho filozofiu. Ten rád nováčikovi poradí.

 

6. Sedavý spôsobom života a práca v kancelárií škodí chrbtici:

Presne tak. Ak máte sedavé zamestnanie za počítačom, trpí hlavne krčná a hrudná chrbtica, tiež trapézové svaly bývajú v zlom stave.

Pri dlhodobom sedení sú platničky stlačené a ich výživa je nedostatočná. Preto je dôležité aspoň z času na čas vykonať za kancelárskym stolom pohyb, vstať, poprechádzať sa a rozcvičiť sa. 

Je dobre prejsť napríklad ku kopírke a rozhýbať svaly. Nevyhnutnosťou by malo byť každodenné krátke cvičenie. Ak cvičíte každý deň pravidelne, čas cvičenia sa môže omnoho skrátiť.

Ak sa vám článok páčil, dajte like a zdieľajte ho prosím.

Čo pomáha proti bolesti chrbta vám? Podeľte sa so mnou v komentároch so svojimi skúsenosťami.

 

Zdenka Masáže Prievidza

O ZDENKE

Som masérka s praxou v Bojnických kúpeľoch. Rukami mi už prešlo TISÍCE pacientov. Svoje vedomosti som si rozšírila štúdiom indickej medicíny AJURVÉDY. Počas masáže radím ako zlepšiť vaše zdravie. Viac o mne TU.

Masáže Prievidza a okolie – masáže pre zdravie. Teším sa na vašu návštevu.

POVEDALI O ZDENKE

Zdenka mi spravila 2 hodinovú TOP ájurvédsku masáž. Doteraz som bol iba na klasických masážach, takže to viem porovnať.

Úžasne ma Zdenkina masáž uvoľnila, nabudila energiou, vyvolala vo mne príjemné pocity a užil som si pri nej neskutočný relax.

A masáž hlavy bola zlatý klinec programu.

Michal Kopecký, Vyšná Rybnica, Autor knižného bestselleru Príťažlivosť

Vyskúšať 2 hodinovú ájurvédsku masáž ma prinútili moje zdravotné problémy.

Bola som parkrát na masáži, táto bola výnimočná tým, že Zdenka masíruje s láskou a s citom. Cítim, že moje zdravotné problémy ustúpili, cítim sa uvolnene a prestali mi trpnúť ruky. 

Cením si skúsenosti Zdenky, ktoré získala štúdiom ájurvédy. Je vidieť, že vašu prácu robíte s láskou. Odporúčam každému. 

Anna Uhlárová, Diviacka Nová Ves

Uhlarova Anna Uhlárová, Masáže Prievidza

Ajurvédska kozmetická masáž tváre a dekoltu: Privítala ma veľmi milá a srdečná osôbka v príjemnom prostredí.

Takúto masáž som ešte nikdy nemala, pri nanášaní ajurvédskej kozmetiky sa používajú štetce a zohriata kozmetika, zimomriavky som mala od hlavy až po končeky prstov na nohách, všetky starosti som nechala u pani Zdenky a domov som odchádzala oddýchnutá a plná novej energie.

Pani Zdenka vie čo robí a robí to super, vrelo odporúčam, bol to skvelý zážitok…ďakujem

Adriana Máčaliková, Sebedražie

Micalikova Masáže Prievidza

DARČEKOVÁ POUKÁŽKA

Darčeková poukážka

Ajurvéda pre zdravie všetkých. Zaujímavé tipy, rady, články, videa nájdete na mojej stránke venovanej AJURVÉDE. 

Raz do mesiaca sa robia ajurvédske konzultácie. Na konzultácie sa treba vopred telefonický objednať. 

Otestujte stav vašej chrbtice a svalového korzetu pomocou 5 jednoduchých testov a zistíte ako ste na tom vy.

Masáže Prievidza