Otestujte svoju chrbticu podľa 4 odborníkov z Mníchová.

Bolieva vás chrbát, kríže či krčná chrbtica? Aby chrbát nebolel, je dôležité mať pevné a pružné chrbtové svalstvo, ktoré drží chrbticu pohromade. Zistíte ako ste na tom vy. Test je zostavený podľa 4 odborníkov na chrbticu z Mníchova. 

Otestujte stav vašej chrbtice a svalového korzetu pomocou 5 jednoduchých testov a zistíte ako ste na tom vy.

Ani vo sne ma nenapadlo, že raz budem masérka.
studio - session - Zdenka Vaska_18.jpg

Volám sa Zdenka Vaská, som masérka a zároveň sa venujem indickej medicíne ájurvéde. 

Moje kroky a životné udalosti ma viedli k zdravému životnému štýlu, tomu ako predchádzať chorobe.

Prešla som si rôznymi systémami, ktoré sľubovali zdravie, avšak nie s každým som sa stotožnila, či mala pozitívne výsledky.

Až keď som natrafila na indickú medicínu ájurvédu, vedela som, že to je presne to, čo som hľadala.

Ájurvéda je úžasná tým, že každému človeku na mieru určí, čo je pre daného človeka zdravé a čo nie. 

 Škola ajurvédy

Ájurvéda ma očarila natoľko, že som sa rozhodla pre školu ajurvédy. Našla som si uznávaného učiteľa ajurvédy, ktorý dosahuje obrovské výsledky a vyliečil už mnoho veľmi chorých  ľudí.

Svoju prvú ájurvédsku masáž Data Snehan som sa naučila práve v škole ájurvédy. Pamätám si ako nám náš učiteľ ájurvédy hovoril, aby sme sa neponáhľali a masírovali pomaly. Túto radu som poslúchla a masírovala som skutočne precízne a pomaly. Ako zapálený študent pre ájurvédu som sa domnievala, že odvádzam perfektnú masáž. 

Z tohto omylu ma rýchlo vyviedla dlhoročná, skúsená masérka Maruška, ktorá nás učila masírovať.

“Zdeni takto si nezarobíš masírovaním ani na slanú vodu.”

Foto: Maruške sa niečo nezdá a zdeľuje mi spomínanú nepríjemnú správu.

Doma som pilne cvičila ajurvédsku masáž a masírovala. Masírovanie ma chytilo za srdce a veľmi  bavilo. Rozhodla som sa preto získať osvedčenie ako masér od Ministerstva školstva a navštívila som masérsku školu REMAS v Piešťanoch. Neskôr som absolvovala aj masérsku školu ZAMAS vo Vrútkach.

 Foto: Masérska škola REMAS Piešťany.

Remas je známy svojou povesťou najlepšej Klasickej a športovej masáže. Zo začiatku to so mnou v Remase nevyzeralo ružovo.

Hneď v prvý deň učenia masírovania si ma vybral majiteľ školy pod svoje krídla (ktorý nás učil aj praktickú časť masáži) a mala som ho masírovať práve ja. Dobre, že sme si len ukázali hmaty a mala som masírovať veľkého šéfa. Poviem Vám, nebol nadšený mojou masážou, úspech som nezožala. Neovládala som hneď prvý deň hmaty, postupy masáže.

 

Karta sa obrátila.

Mali sme 2 týždne na prípravu na záverečné skúšky. Poctivo som doma trénovala a snažila si zapamätať to veľké množstvo hmatov naspamäť. Na záverečnej skúške som si v praktickej časti vymasírovala JEDNOTKU, na VÝBORNU.

Pôvodne mi chcel dať z masáži trojku, ale keď videl ako som sa zdokonalila za dva týždne intenzivného tréningu, nedalo sa inak. Dokázala som to, ÚSPECH a moja kolegyňa si pochvaľovala ako skvelo som ju vymasírovala.

 Foto: Remas kurz 148.

Práca v kúpeľoch Bojnice.

Krátko po absolvovaní osvedčenia na masírovanie som sa dostala do kúpeľov v Bojniciach ako masérka. Práve v kúpeľoch som získala najväčšiu prax. Denne som mala cca 22 pacientov a v sezóne aj 26 pacientov denne. Do mesiaca to činilo od 450 – do 570 pacientov.

V Remase nám povedali, že dobrým masérom sa staneme, až keď prekročíme hranicu 1000 vymasirovaných ľudí. Vďaka práci v kúpeľoch som túto hranicu prekročila za cca dva mesiace.

 

Dnes mi už rukami prešlo TISÍCE pacientov.

Vďaka kúpeľom som získala takú prax, akú by som sama ťažko nadobudla. 

Skvelou skúsenosťou bolo pre mňa aj masírovanie ľudí po operáciach kolien, kĺbov, chrbta, či krčnej chrbtice. Väčšina pacientov v kúpeľoch mala v chrbte šróby, titanové platničky, vymenené kĺby či celé koleno.

 V kúpeľoch som si získala dobre meno nielen dobre odvedenými masážami, ale aj ajurvédskymi radami, ktoré pacienti veľmi oceňovali. Práve preto sa veľa naších, ale aj zahraničných klientov, hlavne Nemci a Rakúšania stále radi ku mne vracali a pýtali si ma.

Neskutočne veľa pochvaľ som dostávala, vraj mám ZLATÉ RUČIČKY. Pamätám si jedného pána ako mi hovoril: 15 rokov chodím po kúpeľoch, ale takto vynikajúco ako vy, ma ešte NIKTO nevymasíroval.

Kamarátka mojej bývalej pacientky prišla do kúpeľov. Hneď ako vošla do kabínky sa ma pýtala, vy ste Zdenka? Celá natešená hovorí mám pre Vás list od mojej dobrej priateľky, ktorá Vás pozdravuje a modlila sa, aby som sa dostala práve k Vám a mohla Vám odovzdať tento dopis.

 Píše:

 Vážená sl. Zdenka.

Od 13.10. do 10.11. 2015 som bola na liečení v LD Baník v Bojniciach. Po celý čas ste bola mojou masérkou. Keď som sa Vám 9.11. 2015 chcela osobne poďakovať za skvelú prácu, čo ste odviedli na mojej chrbtici, hlavne krčnej, žiaľ zastupovala Vás kolegyňa. Bola som sklamaná a mala som pocit, že pôjdem do nového roku 2016 s dlhom. Našťastie pomohla mi priateľka a dúfam, že tento list nachádza správnu adresátku.

Úprimne Vám ďakujem za poctivo odvedené masáže. 

 S pozdravom Ivana Mravcová, Ivanka pri Dunaji 

 

Som názoru, že dobrým masérom sa stane ten, ktorý sa neustále vzdeláva v obore, praktizuje masáže, sleduje novinky, aby odvádzal, čo najlepšiu prácu. Preto ani ja nechcem zaspať na vavrínoch. Chcem rozšírovať svoje služby a vedomosti, do čo najväčšej spokojnosti pre vás.

 

Vaše úspechy, sú aj mojími úspechmi.

 

S láskou Zdenka

 

Foto: Masáž chrbta, Evka ma operovanú krčnú chrbticu a masáž jej priniesla úľavu na boľavý chrbátik. Že Evi? :)

 

Foto: Škola ájurvédy: VIP masáž dvoma masérmi. V Indií často masírujú dvaja maséri spoločne. Lenka masíruje bylinným mešcom, ktorý sme si všetci vlastnoručne vyrobili a naplnili bylinnou prísadou. Sama som si vyskúšala túto VIP masáž, JUUUUJ. 

 

 Foto: V Data Snehan masáži vykonáva maser pasívne cviky za klienta.

 

Foto: Škola ájurvédy: Po celotelovej masáži sa na záver v ajurvéde vykonáva procedúra Širodára, čo je stekanie teplého oleja na čelo. Táto procedúra lieči až 80% ochorení, prevažne však poruchy spojené s hlavou a každodenný stres. 

 

Foto: Veľmi príjemná časť masáže. Masáž hlavy je neskutočne dobrááá, aj Zuzka si pochvaľovala. Pracujem a aj keď ja už mám túto časť za sebou, rada by som menila so Zuzkou a šla ešte raz. 

  

Certifikáty

Ostatné certifikáty mám umiestnené v salóne.

IMG_8572A.jpg IMG_8569-2A (1).jpg IMG_8570-2A.jpg
IMG_8567A.jpg IMG_8565A.jpg IMG_8564A.jpg
IMG_8563A.jpg IMG_8554A.jpg IMG_8568A.jpg

Potrebujete sa pred masážou najprv poradiť? Využite 15 - minútovú konzultáciu zdarma a ja vám do 24 hodín zavolám. Počas konzultácie sa pýtajte, rada vám poradím.

Objednávam sa na masáž, chcem si dohodnúť termín.

studio - session - Zdenka Vaska_15.jpg

O ZDENKE

Som masérka s praxou v Bojnických kúpeľoch. Rukami mi už prešlo TISÍCE pacientov. Svoje vedomosti som si rozšírila štúdiom indickej medicíny AJURVÉDY. Počas masáže radím ako zlepšiť vaše zdravie. Viac o mne TU.

Masáže Prievidza a okolie - masáže pre zdravie. Teším sa na vašu návštevu.

Povedali o Zdenke

Zdenka mi spravila 2 hodinovú TOP ájurvédsku masáž. Doteraz som bol iba na klasických masážach, takže to viem porovnať.

Úžasne ma Zdenkina masáž uvoľnila, nabudila energiou, vyvolala vo mne príjemné pocity a užil som si pri nej neskutočný relax.

A masáž hlavy bola zlatý klinec programu.

Michal Kopecký, Vyšná Rybnica, Autor knižného bestselleru Príťažlivosť

Vyskúšať 2 hodinovú ájurvédsku masáž ma prinútili moje zdravotné problémy.

Bola som parkrát na masáži, táto bola výnimočná tým, že Zdenka masíruje s láskou a s citom. Cítim, že moje zdravotné problémy ustúpili, cítim sa uvolnene a prestali mi trpnúť ruky. 

Cením si skúsenosti Zdenky, ktoré získala štúdiom ájurvédy. Je vidieť, že vašu prácu robíte s láskou. Odporúčam každému. 

Anna Uhlárová, Diviacka Nová Ves

Ajurvédska kozmetická masáž tváre a dekoltu: Privítala ma veľmi milá a srdečná osôbka v príjemnom prostredí.

Takúto masáž som ešte nikdy nemala, pri nanášaní ajurvédskej kozmetiky sa používajú štetce a zohriata kozmetika, zimomriavky som mala od hlavy až po končeky prstov na nohách, všetky starosti som nechala u pani Zdenky a domov som odchádzala oddýchnutá a plná novej energie.

Pani Zdenka vie čo robí a robí to super, vrelo odporúčam, bol to skvelý zážitok...ďakujem

Adriana Máčaliková, Sebedražie

Darčeková poukážka

Pánska poukážka 2022-2.png
sankara_logo5.png

Ajurvéda pre zdravie všetkých. Zaujímavé tipy, rady, články, videa nájdete na mojej stránke venovanej AJURVÉDE. 

Raz do mesiaca sa robia ajurvédske konzultácie. Na konzultácie sa treba vopred telefonický objednať. 

Viac tu: www.sankara.sk

Otestujte stav vašej chrbtice a svalového korzetu pomocou 5 jednoduchých testov a zistíte ako ste na tom vy.

 

Myslíte si, že vaša chrbtica patrí do šrotu?

Bolieva vás chrbát, kríže či krčná chrbtica? Aby chrbát nebolel, je dôležité mať pevné a pružné chrbtové svalstvo, ktoré drží chrbticu pohromade. Zistíte ako ste na tom vy. Test je zostavený podľa 4 odborníkov na chrbticu z Mníchova.

Otestujte stav vašej chrbtice a svalového korzetu pomocou 5 jednoduchých testov a zistíte ako ste na tom vy.