Otestujte svoju chrbticu podľa 4 odborníkov z Mníchová.

Bolieva vás chrbát, kríže či krčná chrbtica? Aby chrbát nebolel, je dôležité mať pevné a pružné chrbtové svalstvo, ktoré drží chrbticu pohromade. Zistíte ako ste na tom vy. Test je zostavený podľa 4 odborníkov na chrbticu z Mníchova. 

Otestujte stav vašej chrbtice a svalového korzetu pomocou 5 jednoduchých testov a zistíte ako ste na tom vy.

bewit-beskydy-21.jpg

Esenciálne oleje sú ľudstvom využívané pre svoje fantastické liečivé účinky už tisíce rokov. Extrahujú sa z kôry, kvetov, plodov, lístia, ihličia, semien, koreňov, živice, dreva alebo z celých rastlín. Najčastejšou metódou extrakcie je parná destilácia. Mnohí odborníci a experti ich považujú za chýbajúcu súčasť modernej medicíny.

 

Sú to komplexné zlúčeniny so širokým spektrom pozitívnych účinkov na naše fyzické, mentálne aj duchovné zdravie. Veľa esenciálnych olejov ničí vírusy, baktérie a plesne, pomáhajú regenerovať tkanivá a nervy, zlepšujú našu náladu, rozptyľujú negatívne emócie, podporujú našu vôľu, vytvárajú romantickú atmosféru a povznášajú ducha.

 

Ich používanie nám môže v mnohom uľahčiť a spríjemniť život a niekedy ho dokonca aj zachrániť. Základnú znalosť esenciálnych olejov by mal mať každý jedinec a mali by byť prítomné v každej domácnosti. Pri použití esenciálnych olejov sa uplatňujú rôzne názory, odporúčania a školy.

14728380867_088922c79d_o.jpg 6 Mýtov a právd na bolesť chrbta

Bolesť chrbta, kto by to aspoň raz za život nezažil? Ak sa však udržujete v dobrej kondícií, tomuto problému sa môžete vyhnúť aj po 50-tke.

Prevencia je najúčinnejšia liečba, treba zlému zdravotnému stavu predchádzať, než ho následne liečiť. Tu vám ponúkam 6 mýtov a právd o bolesti chrbta.

Zdroj foto: tu

6092213390_6a30668b50_o.jpg AKO SCHUDNÚŤ Z BRUCHA A VYLIEČIŤ SI BOLESŤ KRÍŽOV?

Hovoríte si, to je ale blbosť. Ako schudnúť z brucha a vyliečiť si bolesť krížov iba za 5 minút denne?  Je to vôbec možné? Presne to som si hovorila aj ja, keď mi jedna pacientka v kúpeľoch povedala trik ako stratila 20 cm z obvodu pása bez námahy. Neverila som jej.

Zdroj foto: tu

Presviedčala ma aké je to účinné cvičenie a vraj to mám vyskúšať.

Prezradila mi ako na to a ja som si ďalej hľadala informácie o tomto zázračnom cviku.

Samozrejme som to aj vyskúšala.

 

Poznáte ten nepríjemný pocit ťažkých opuchnutých nôh, kedy máte problém prejsť, čo len pár krokov? Trápia vás bolesti nôh? Vaša chôdza vám spôsobuje problémy a chodíte iba s veľkou námahou? Radšej posedávate a vediete pasívny život s minimom pohybu? Hovoríte si aká je príčina, prečo máte opuchnuté nohy? Skoncujte s tým.

1-113159286.jpg Opuchnuté nohy a bolesti nôh, aká je ich príčina?

Ste po operácií prsníka a vzali vám lymfatické uzliny, následkom čoho vám puchnú ruky a prsty? Stratili ste citlivosť a šikovnosť v prstoch a manuálna práca vám robí problém? Aj tu existuje riešenie.

Máte celé telo zaliate vodou, užívate lieky na odvodnenie tela, máte problém  s pohybovým aparátom a ťažkou chôdzou, opúchajú vám nohy? Takto predsa nemôžete ďalej žiť, treba nápravu.

Bolesti chrbta môžu poriadne potrápiť a znepríjemniť vám deň či dokonca niekoľko dní. Možno to niektorí veľmi dobre poznáte a bolesť chrbta vás odstavila z pracovnej činnosti alebo ste prácu vykonávali iba s veľkou námahou. V tom najhoršom prípade ste boli nútení ostať ležať v posteli.

1-2274800.jpg 6 TIPOV PROTI BOLESTI CHRBTA

Príčiny bolesti chrbta môžu byť rôzne.

  • nesprávne držanie tela 
  • vykonávanie ťažkej manuálnej práce
  • prievan, ofúknutie studeným vzduchom, klimatizácia
  • nesprávne zaťažovanie chrbtice

Potrebujete sa pred masážou najprv poradiť? Využite 15 - minútovú konzultáciu zdarma a ja vám do 24 hodín zavolám. Počas konzultácie sa pýtajte, rada vám poradím.

Objednávam sa na masáž, chcem si dohodnúť termín.

studio - session - Zdenka Vaska_15.jpg

O ZDENKE

Som masérka s praxou v Bojnických kúpeľoch. Rukami mi už prešlo TISÍCE pacientov. Svoje vedomosti som si rozšírila štúdiom indickej medicíny AJURVÉDY. Počas masáže radím ako zlepšiť vaše zdravie. Viac o mne TU.

Masáže Prievidza a okolie - masáže pre zdravie. Teším sa na vašu návštevu.

Povedali o Zdenke

Zdenka mi spravila 2 hodinovú TOP ájurvédsku masáž. Doteraz som bol iba na klasických masážach, takže to viem porovnať.

Úžasne ma Zdenkina masáž uvoľnila, nabudila energiou, vyvolala vo mne príjemné pocity a užil som si pri nej neskutočný relax.

A masáž hlavy bola zlatý klinec programu.

Michal Kopecký, Vyšná Rybnica, Autor knižného bestselleru Príťažlivosť

Vyskúšať 2 hodinovú ájurvédsku masáž ma prinútili moje zdravotné problémy.

Bola som parkrát na masáži, táto bola výnimočná tým, že Zdenka masíruje s láskou a s citom. Cítim, že moje zdravotné problémy ustúpili, cítim sa uvolnene a prestali mi trpnúť ruky. 

Cením si skúsenosti Zdenky, ktoré získala štúdiom ájurvédy. Je vidieť, že vašu prácu robíte s láskou. Odporúčam každému. 

Anna Uhlárová, Diviacka Nová Ves

Ajurvédska kozmetická masáž tváre a dekoltu: Privítala ma veľmi milá a srdečná osôbka v príjemnom prostredí.

Takúto masáž som ešte nikdy nemala, pri nanášaní ajurvédskej kozmetiky sa používajú štetce a zohriata kozmetika, zimomriavky som mala od hlavy až po končeky prstov na nohách, všetky starosti som nechala u pani Zdenky a domov som odchádzala oddýchnutá a plná novej energie.

Pani Zdenka vie čo robí a robí to super, vrelo odporúčam, bol to skvelý zážitok...ďakujem

Adriana Máčaliková, Sebedražie

Darčeková poukážka

Pánska poukážka 2022-2.png
sankara_logo5.png

Ajurvéda pre zdravie všetkých. Zaujímavé tipy, rady, články, videa nájdete na mojej stránke venovanej AJURVÉDE. 

Raz do mesiaca sa robia ajurvédske konzultácie. Na konzultácie sa treba vopred telefonický objednať. 

Viac tu: www.sankara.sk

Otestujte stav vašej chrbtice a svalového korzetu pomocou 5 jednoduchých testov a zistíte ako ste na tom vy.

 

Myslíte si, že vaša chrbtica patrí do šrotu?

Bolieva vás chrbát, kríže či krčná chrbtica? Aby chrbát nebolel, je dôležité mať pevné a pružné chrbtové svalstvo, ktoré drží chrbticu pohromade. Zistíte ako ste na tom vy. Test je zostavený podľa 4 odborníkov na chrbticu z Mníchova.

Otestujte stav vašej chrbtice a svalového korzetu pomocou 5 jednoduchých testov a zistíte ako ste na tom vy.