Otestujte svoju chrbticu podľa 4 odborníkov z Mníchová.

Bolieva vás chrbát, kríže či krčná chrbtica? Aby chrbát nebolel, je dôležité mať pevné a pružné chrbtové svalstvo, ktoré drží chrbticu pohromade. Zistíte ako ste na tom vy. Test je zostavený podľa 4 odborníkov na chrbticu z Mníchova. 

Otestujte stav vašej chrbtice a svalového korzetu pomocou 5 jednoduchých testov a zistíte ako ste na tom vy.

Ako schudnúť z brucha a vyliečiť si bolesť krížov za 5 minút denne?

6092213390_6a30668b50_o.jpg AKO SCHUDNÚŤ Z BRUCHA A VYLIEČIŤ SI BOLESŤ KRÍŽOV?

Hovoríte si, to je ale blbosť. Ako schudnúť z brucha a vyliečiť si bolesť krížov iba za 5 minút denne?  Je to vôbec možné? Presne to som si hovorila aj ja, keď mi jedna pacientka v kúpeľoch povedala trik ako stratila 20 cm z obvodu pása bez námahy. Neverila som jej.

Zdroj foto: tu

Presviedčala ma aké je to účinné cvičenie a vraj to mám vyskúšať.

Prezradila mi ako na to a ja som si ďalej hľadala informácie o tomto zázračnom cviku.

Samozrejme som to aj vyskúšala.

 

Mňa ako masérku zaujal najviac pozitívny vplyv na bolesti chrbta a nápravu chrbta. Denne sa niekoľko hodín skláňať nad masérskym lehátkom mojím krížom neprospievalo a kríže ma dosť bolievali. Nakoľko som bola vyčerpaná z práce, ešte doma cvičiť som už fakt nezvládala a tak som skúsila tento jednoduchý cvik. Mne to veľmi pomohlo na bolesť krížov, kôli krížom som to hlavne cvičila. Po dobrých skúsenostiach som to odporúčala  aj pacientom v kúpeľoch. Objem v páse som si nemerala, to som vtedy neriešila. To si už vyskúšajte každý sám.

UPOZORNENIE:

Tento článok sa nevenuje závažným bolestiam chrbta. Ak máte operovanú chrbticu či iný vážny problém, poraďte sa so svojim odborným lekárom o vhodnosti cvičenia.

Kto vynašiel túto jednoduchú metódu?

 

Je ňou známa japonská doktorka Toshiki Fukutsudziová, ktorá sa špecializuje na liečbu pacientov s problémami chrbtice a panvovej kosti. 10 rokov sa pokúšala vyvinúť metódu, ktorá by ľuďom pomohla k správnemu držaniu tela a k posilneniu chrbta aj brušných svalov. A podarilo sa jej to lepšie ako očakávala.

19018106708_bbbb43370a_o.jpg AKO SCHUDNÚŤ Z BRUCHA A VYLIEČIŤ SI BOLESŤ KRÍŽOV?

Doktorka Fukutsudziová prišla na spôsob, vďaka ktorému pacienti nielen posilňujú svoju chrbticu, ale navyše aj chudnú. Spočíva to v jednoduchom cviku, ktorý okrem iného aj redukuje tuk v oblasti pása. Najlepšie na tom však je, že táto revolučná metóda chudnutia vám denne nezaberie viac ako 5 minút.

Zdroj foto: tu

Všetko, čo potrebujete je len uterák a 5 minút vášho času

 No dobre, budete ešte potrebovať stopky a meter, ak si chcete zmerať koľko sa vám podarilo schudnúť z obvodu pásu. Zaznamenajte si obvod vášho pásu najlepšie do kalendára. Ďalšie meranie si spravte tak cca za mesiac pri každodennom cvičení.

 

Postup: Ako schudnúť z brucha a odstrániť bolesť krížov?

 Uterák stočte do pevnej rolky na výšku cca 10 cm a obviažte ho stuhou, gumičkou alebo špagátikom, aby sa neroztočil. Na tento účel môže slúžiť aj pevnejší valec, ktorý dostanete bežne kúpiť. Potom si ľahnite na rovný a tvrdý povrch, najlepšie na zem. Posteľ ani gauč v tomto prípade nie sú vhodné, pretože sú príliš mäkké.

 

  • Stočený uterák  či valec si podložte pod kríže.
  • Uterák musí byť umiestnený presne pod pupkom, skontrolujte si to.
  • Nohy roztiahnite od seba tak na 20 – 30 cm a spojte palce na nohách
  • Ruky natiahnite za hlavu, dlane smerujú k zemi a malíčky sa musia dotýkať
  • V tejto polohe vydžte ležať 5 minút, na to vám slúžia stopky.
  • No a to je celé.

 

Pozrite si video návod:

Lepšie výsledky dosiahnete, ak budete cvik opakovať trikrát denne, vždy po dobu 5 minút. Pre začiatočníkov môže byť toto cvičenie spočiatku náročné a bolestivé, no po každom jeho opakovaní sa bolesť zmierni, až napokon celkom ustúpi. Účinky by sa mali dostaviť už po niekoľkých týždňoch. Chrbtica sa spevní a zbavíte sa aj nadbytočného tuku v páse.

 

Táto revolučná metóda na chudnutie a spevnenie tela sa môže zdať ako príliš jednoduchá a možno neefektívna, ale podľa doktorky Fukutsudziovej je pri jej správnom prevedení a pravidelnom opakovaní naozaj účinná. A ak neveríte, môžete si ju pokojne sami vyskúšať. Keďže nestojí absolútne nič, nemáte tým čo stratiť.

Už sa nemusíte pýtať ako schudnúť z brucha bez namáhavého cvičenia. Ušetríte si svoj čas a ako BONUS si vyliečite bolesť krížov. Znie to super, však? :)

Budem veľmi rada ak sa o svoje výsledky podelíte so mnou a napíšete mi, koľko sa vám podarilo schudnúť v páse alebo aké priaznivé účinky na chrbtici ste spozorovali.

Využite komentáre nižšie, teším sa na vaše reakcie.

Ak sa vám článok páčil, prosím zdieľajte ho. Ďakujem

Potrebujete sa pred masážou najprv poradiť? Využite 15 - minútovú konzultáciu zdarma a ja vám do 24 hodín zavolám. Počas konzultácie sa pýtajte, rada vám poradím.

Objednávam sa na masáž, chcem si dohodnúť termín.

studio - session - Zdenka Vaska_15.jpg

O ZDENKE

Som masérka s praxou v Bojnických kúpeľoch. Rukami mi už prešlo TISÍCE pacientov. Svoje vedomosti som si rozšírila štúdiom indickej medicíny AJURVÉDY. Počas masáže radím ako zlepšiť vaše zdravie. Viac o mne TU.

Masáže Prievidza a okolie - masáže pre zdravie. Teším sa na vašu návštevu.

Povedali o Zdenke

Zdenka mi spravila 2 hodinovú TOP ájurvédsku masáž. Doteraz som bol iba na klasických masážach, takže to viem porovnať.

Úžasne ma Zdenkina masáž uvoľnila, nabudila energiou, vyvolala vo mne príjemné pocity a užil som si pri nej neskutočný relax.

A masáž hlavy bola zlatý klinec programu.

Michal Kopecký, Vyšná Rybnica, Autor knižného bestselleru Príťažlivosť

Vyskúšať 2 hodinovú ájurvédsku masáž ma prinútili moje zdravotné problémy.

Bola som parkrát na masáži, táto bola výnimočná tým, že Zdenka masíruje s láskou a s citom. Cítim, že moje zdravotné problémy ustúpili, cítim sa uvolnene a prestali mi trpnúť ruky. 

Cením si skúsenosti Zdenky, ktoré získala štúdiom ájurvédy. Je vidieť, že vašu prácu robíte s láskou. Odporúčam každému. 

Anna Uhlárová, Diviacka Nová Ves

Ajurvédska kozmetická masáž tváre a dekoltu: Privítala ma veľmi milá a srdečná osôbka v príjemnom prostredí.

Takúto masáž som ešte nikdy nemala, pri nanášaní ajurvédskej kozmetiky sa používajú štetce a zohriata kozmetika, zimomriavky som mala od hlavy až po končeky prstov na nohách, všetky starosti som nechala u pani Zdenky a domov som odchádzala oddýchnutá a plná novej energie.

Pani Zdenka vie čo robí a robí to super, vrelo odporúčam, bol to skvelý zážitok...ďakujem

Adriana Máčaliková, Sebedražie

Darčeková poukážka

Pánska poukážka 2022-2.png
sankara_logo5.png

Ajurvéda pre zdravie všetkých. Zaujímavé tipy, rady, články, videa nájdete na mojej stránke venovanej AJURVÉDE. 

Raz do mesiaca sa robia ajurvédske konzultácie. Na konzultácie sa treba vopred telefonický objednať. 

Viac tu: www.sankara.sk

Otestujte stav vašej chrbtice a svalového korzetu pomocou 5 jednoduchých testov a zistíte ako ste na tom vy.

 

Myslíte si, že vaša chrbtica patrí do šrotu?

Bolieva vás chrbát, kríže či krčná chrbtica? Aby chrbát nebolel, je dôležité mať pevné a pružné chrbtové svalstvo, ktoré drží chrbticu pohromade. Zistíte ako ste na tom vy. Test je zostavený podľa 4 odborníkov na chrbticu z Mníchova.

Otestujte stav vašej chrbtice a svalového korzetu pomocou 5 jednoduchých testov a zistíte ako ste na tom vy.